Dlaczego warto wybrać piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to materiał powszechnie wykorzystywany na ulicach i skwerach. Rozpowszechniony nie tylko jako materiał dekoracyjny w środku nieruchomości, ale też na elewacjach. Zastanówmy się zatem co dokładnie decyduje o jego częstym stosowaniu.

Kiedy wykorzystywany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo rozpowszechnionym materiałem stosowanym w przypadku urządzania domów jednorodzinnych oraz posesji. Występuje w wielu kolorach – od łososiowego, przez złoty aż po brunatny. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie kolorami, strukturą i formą – możemy dostać płytki płaskie, pofałdowane, błyszczące, o łupanych brzegach. Niektóre rodzaje tego kamienia odznaczają się szlachetnym połyskiem, dzięki użyciu domieszek kwarcytu. Z tego też powodu piaskowiec świetnie sprawdza się w jako element ozdobny – w mieszkaniach, na ścieżkach i jako materiał okładzinowy. Stanowi świetny element na tarasy, fontanny oraz wykończenie elewacji.

Piaskowiec elewacyjny – odporny na warunki zewnętrzne

Zasadniczą właściwością piaskowca jest jego niesamowita wytrzymałość na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Płyty okładzinowe prezentują się świetnie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To surowiec całkowicie naturalny, który opiera się działaniu niskich temperatur, deszczu i będzie stanowić niezwykły atut dla naszej nieruchomości. Na rynku znajdziemy wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i importowanych z Włoch.