szalunki, wynajem szalunków

Co daje wynajem szalunków?

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, do której wylewany jest cement – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, jednak spotyka się także wersje wykonane z metalu, a czasem nawet plastiku. Pozostałymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na duże ceny nie wszystkie firmy remontowe mają swoje szalunki. Jeśli będą potrzebne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, są one do tego niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, warto sprawdzić zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o funkcjonalności, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może generować spore koszty.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy pewność, iż szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się również obsługa klienta – w przypadku, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto zaś wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy mówią dotychczasowi kontrahenci.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]