Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Jeśli szukasz basenów, koniecznie odwiedź ten adres

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo do salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba rodzajów basenów. Dostępne są różne kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje także ogród czy halę basenową. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Tego rodzaju możliwości jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Kontakt z nami:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]