Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Jeśli chcesz zamówić ściągi szalunkowe, odwiedź tę stronę

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Aby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie sporo elementów służących do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować stosowny odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i są dostępne w przystępnych cenach.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]