Projektowanie gabinetów medycznych. Wszystko co trzeba wiedzieć zakładając gabinet.

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich.

Aranżacja gabinetu medycznego to nie tylko sprawa estetyki i wizerunku, ale też wiedzy. Odpowiednio zaprojektowany gabinet musi zapewniać komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, ale również spełniać standardy. O czym należy pamiętać, tworząc gabinet i komu warto to zadanie powierzyć?

Planowanie gabinetów lekarskich – nie taka prosta sprawa

Odpowiednio zaprojektowany gabinet lekarski musi spełniać parę warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów oraz dla personelu,
  • gwarantować bezpieczeństwo świadczonych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać normy.

Gabinet leczniczy jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z przepisami. To oznacza, iż:

  • minimalna powierzchnia gabinetu musi mieć 12 m2 dla pojedynczej praktyki medycznej i gabinetu dentystycznego czy też 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • łazienka powinna posiadać taką powierzchnię, jaka gwarantuje pełny obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, bez trudu zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych środków chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego powinny być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Profesjonalne projektowanie gabinetów lekarskich – komu je zlecić?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w projektowaniu wnętrz gabinetów medycznych dzięki własnemu dużemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, jakie materiały zastosować, żeby pomieszczenie spełniało standardy, a jednocześnie przedstawiało się estetycznie oraz jednocześnie możliwie jak najbardziej przytulnie. Profesjonaliści od aranżacji gabinetu medycznego mają też świadomość, które kolory zastosować, aby wywołać przychylne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki bardzo istotna jest także ergonomiczność – prawidłowo i fachowo zaprojektowany gabinet lekarski musi być bezpieczny i komfortowy.

Kontakt z nami:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]