Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Dowiedz się, gdzie nabyć panele podłogowe

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać również o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z opakowania – powinieneś odczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed ich położeniem, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż potem producent może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra, do których zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]