Aranżujesz kuchnię? Dobór krzeseł kuchennych nie jest prosty!

Dobry posiłek to ten przygotowany z najlepszych produktów i którym delektujemy się bez pośpiechu w domowej atmosferze. Zwykle jednak jemy przed telewizorem, z talerzem na kolanach albo na malutkim stoliku kawowym, ponieważ nie urządziliśmy na to w mieszkaniu odrębnego miejsca. W związku z tym tam, gdzie ułożenie i wielkość pomieszczeń to umożliwia, powinno się pomyśleć nad wydzieleniem części kuchni bądź nawet zaprojektowanie oddzielnej jadalni, gdzie stanie stosowny stół razem z krzesłami, które zapewnią wygodne spożywanie posiłków.

Krzesła do kuchni – zapomnij o staroświeckich wzorach!

Krzesła do jadalni z reguły kojarzymy z masywnymi drewnianymi siedziskami, które często fabrykowane były masowo w staroświeckich wedle dzisiejszych standardów wzorach. Tego rodzaju stare krzesła z reguły nie wyróżniały się wysokim komfortem użytkowania, bo tapicerowane poduszki na siedzisku czy oparciu zdarzały się dość rzadko. Szczęśliwie projektanci nowoczesnych krzeseł do jadalni oferują obecnie setki ich projektów, dzięki czemu planując kuchnię bez problemu dobierzemy mebel pasujący nie tylko do stylu mieszkania, ale także użytej w nim kolorystyki. Ponadto krzesła kuchenne, które oferowane są w sklepach to meble niezmiernie wygodne oraz dobrze wyprofilowane.

Krzesła do jadalni – zamów w komplecie ze stołem bądź dopasuj je sam

Rzecz jasna najłatwiej nabyć je w zestawie wspólnie ze stołem, aczkolwiek nierzadko projektanci wnętrz szukają tych mebli osobno. Dobór krzeseł do jadalni nie jest łatwy, bowiem wpływa na niego wiele różnorodnych czynników. Odmienne siedziska będą nadawać się do wyspy w kuchni (przy takim układzie idealnie będą wyglądać hokery), a inne krzesła do dużej, tradycyjnej jadalni, w której stoi masywny stół z drewna. Wysokość stołu też ma znaczenie – trzeba dobrać krzesło tak, aby jego siedzenie nie było ani za nisko ani za wysoko, czyli tak, by ramiona siedzącego przy stole pozostawały w komfortowej pozycji. Ponadto, jeśli krzesło ma podłokietniki, koniecznie należy przetestować czy bez przeszkód da się dosunąć do końca krzesło.

Co najistotniejsze, wypada wziąć pod uwagę nie tylko sam projekt mebla, ale także upodobania jego użytkowników – w końcu krzesła kuchenne muszą przede wszystkim wygodne! Nie każdy wszak lubi wysokie oparcia, poniektórym przeszkadzają podłokietniki, inni natomiast wolą miękkie siedzenia.