Maski do włosów – nawilżają i chronią przed promieniami UV

Znajdź maski nawilżające do włosów

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury czy też słońce. Równie niebezpieczne jest korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, stylizacja za pomocą prostownicy bądź suszarki, spanie z wilgotnymi włosami lub koloryzacja. To powoduje, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. Jeśli uszkodzenia nie są znaczne, możemy do tego użyć odżywki. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Naturalne maski do włosów a odżywki – co je różni

Maski nawilżające do włosów odbudowują znacznie intensywniej aniżeli zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej również zabezpieczają włosy. Fryzjerzy często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które pozwalają na odbudowę nawet krańcowo uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Aby przeniknęły w głąb skóry i włosów, należy je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najodpowiedniej powtarzać to raz w tygodniu.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej składników odpowiedzialnych za poprawę kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być dobrane tak, żeby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) albo by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak różnego rodzaju olejki, keratyna, jak również silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]