Depilacja laserowa – popularny zabieg kosmetyczny

Laserowa depilacja to cieszący się dużą popularnością zabieg kosmetyczny, prowadzony właściwie w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Jest świetną alternatywą dla usuwania zbędnych włosów samodzielnie, stąd chętnie korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dowiedz się, co należy wiedzieć o laserowej depilacji.

Laserowa depilacja jest bezpieczna dla osób o jasnej i ciemnej karnacji

Z pomocą promienia lasera można w bezpieczny sposób usunąć zbędne owłosienie z dowolnej części ciała (twarzy, okolic bikini, dołków pachowych), a – co najważniejsze – efekty depilacji utrzymują się bardzo długo. Najnowsze lasery depilujące wykorzystują 3 wiązki światła o różnej długości fali, co sprawia, iż uszkadzają strukturę włosa na różnych głębokościach, a jednocześnie są bezpieczne zarówno dla osób o jasnej, jak i ciemnej karnacji. Jak depiluje laser? Eliminowanie owłosienia dokonuje się przez rozgrzanie skóry właściwej do temperatury, która unicestwia komórki macierzyste okalające mieszki włosowe. W wyniku zabiegu nie odrastają one na nowo. Zależnie od rozmiaru obszaru skóry poddanej epilacji, zabieg ten trwa od kilku do kilkunastu minut. Jeszcze niedawno ze względu na wykorzystanie wiązki lasera, osoby poddające się depilacji często czuły niewielki ból, niemniej jednak technologie użyte w nowoczesnych aparatach do depilacji sprawiają, że likwidacja włosów przy pomocy lasera jest dziś praktycznie bezbolesna. Po zabiegu na skórze może być widoczny obrzęk, ale zwykle skóra regeneruje się w przeciągu najbliższych dni.

Ile zabiegów laserowej depilacji daje zadowalające rezultaty?

Żeby depilacja laserowa przyniosła zadowalające rezultaty najczęściej potrzebne jest wykonanie sekwencji od 6 do nieraz 8 zabiegów w regularnym odstępie ok. ośmiu tygodni. Jest to podyktowane cyklem wzrostu włosów, które mogą być w w uśpieniu, fazie przejściowej bądź wzrostu, a promień lasera jest w stanie trwale zniszczyć włos tylko w tej ostatniej fazie. Efektywność zabiegu jest powiązana również z takimi czynnikami jak zawartość melaniny w skórze oraz odcień, gęstość i grubość włosów. Warto zaakcentować, iż nie wszyscy mogą poddać się laserowej depilacji. Zabieg ten nie jest wskazany dla osób ze świeżą opalenizną, cierpiących na przewlekłe schorzenia skóry czy też przechodzące jej infekcje oraz kobiet karmiących piersią i w ciąży. Przeciwwskazaniem będzie również posiadanie tatuażu w miejscu planowanej depilacji.