biżuteria z bursztynem, srebrna biżuteria

Bursztyn w biżuterii

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – tak wśród młodych ludzi, jak i nieco starszych osób. Zainteresowanie nią nie powinno bądź co bądź dziwić – jantar jest przecież jednym z najpiękniejszych materiałów, a łatwość jego w nadawaniu mu rozmaitych kształtów sprawia, że wykonane z niego ozdoby mogą dopasować się do wszystkich mód. Aby zachować jej właściwości, musimy o jantar odpowiednio zadbać. O co chodzi? Powie wam nasz artykuł.

Gdzie przechowywać biżuterię z bursztynem?

Jantar to niezwykle delikatny surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Każdy naszyjnik należy zabezpieczyć miękką tkaniną, a następnie dokładnie zapakować w plastikowy worek oraz włożyć do drewnianej szkatułki. Musimy również mieć na uwadze, by w jednym opakowaniu nie trzymać dwóch ozdób – mogą się bowiem porysować.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie toleruje silnych środków czyszczących. Słuszniej więc postąpimy, wybierając do jego czyszczenia łagodniejsze specyfiki – między innymi oliwę z oliwek oraz mydło dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona delikatną ścierką, nieznacznie zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie możemy użyć jej za dużo.

Stara biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w piwnicy starą biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale jest cudowna, ale czas zostawił na niej swoje piętno. Jak ją odnowić? Próbując zrobić to bez opieki znawcy, możesz tylko pogorszyć sprawę – powinieneś więc zwracając się do jubilera.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]