Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna znajdziesz więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd często ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o planowanych eventach sportowych bądź kulturalnych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis przygotowany specjalnie dla turystów

By przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o pokazach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której prędko wyszukają motele, hotele i kempingi, zabytki i galerie oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach. Ponadto dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. urok lokalnego folkloru, zamek na Wawelu czy atrakcje narciarskie.

Rejestr konsulatów i przydatne rozmówki – istotne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe ciekawe miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku hiszpańskim, włoskim i niemieckim, francuskim. Wyjątkowo przydatna dla obcokrajowców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe wyrażenia i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego