Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Bezkonkurencyjna oferta wypraw

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, imponujące widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności tras powoduje, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte problemy mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie oznacza jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, niemniej jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Znacznie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy aranżują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]