Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Trekkingi - dowiedz się więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po najwyższych szczytach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się najczęściej specjalistyczne umiejętności – w różnych pasmach wytyczono wszak szlaki, z jakimi upora się dowolny turysta – jeśli rzecz jasna będzie wyposażony w odpowiednie akcesoria, czyli buty z odpowiednią podeszwą i kijki gwarantujące przyczepność na nierównych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna będzie również obecność sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak używać opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi są czasem prowadzone w bardzo technicznym obszarze, a to powoduje, iż niezbędne okazują się akcesoria umożliwiające przejście trasy. Najważniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, które gwarantują przyczepność również na śliskich trasach – a na wysokich szczytach spotkać je możemy również podczas skwarów. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się także czekan. Do obsługi obu akcesoriów niezbędne są właściwe umiejętności – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bez ryzyka pokonać trasę.

Trekkingi na Starym Kontynencie i w innych miejscach

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie ciekawych miejsc na świecie, które zwykle są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najczęściej prowadzone są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na norweskie fiordy. Dużym uznaniem wśród miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach Broad Peak i Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]