Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Trekkingi - sprawdź informacje o ofercie na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Górskie wypady przybierają różne postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swojej kondycji

Skala trudności technicznej jest zależna od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy rozróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej kondycji oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną kondycją, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, a także niebojących się trudnych warunków obozowania w toku wielodniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największą popularnością cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, a także Alpy. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby mogą zaś spróbować swoich sił podczas wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]