wyprawa w alpy

Skitury w Alpach – co oferują organizatorzy wypraw trekkingowych?

Entuzjaści gór, którzy znają już z każdej strony wszystkie szlaki w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, ostatecznie zaczynają szukać nowych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najbardziej znane wierzchołki Alp

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się parę krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Europy, to znaczy Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze wierzchołki, o zdobyciu których fantazjują alpiniści z całego świata, to na przykład Nordend – 4609 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m i Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Eiger albo Piz Badile. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Do kogo adresowane są oferty wycieczek w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują polscy organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest wiele intrygujących propozycji skierowanych do entuzjastów gór o różnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już pewne umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się dobrą wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, którym zależy głównie na aspekcie szkoleniowym, zalecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, który ma na celu naukę fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjną zaletą takich wypraw jest to, że odbywają się w niewielkich, zwykle 7-osobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę instruktorów.

Z najlepszymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się niezapomnianym doświadczeniem, przynoszącym radość z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również podsycającym apetyt na więcej.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]