Gdzie wybrać się na skitury?

Skitury - w tym miejscu znajdziesz korzystną ofertę.

Większość osób podróżujących w góry zimą, udaje się tam na ogół jedynie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Wyczerpujące, a zarazem ogromnie satysfakcjonujące skitury

Od kilkunastu lat turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego odpoczynku w górskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z popularniejszych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doznawanie ich piękna w trakcie dość wyczerpujących, ale przynoszących mnóstwo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się poza dostosowanymi dla turystów trasami, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart i butów.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla entuzjastów skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypadów odbywających się na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam idealne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa będzie adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na pomoc organizatorów skitur i ich instruktorów.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]