Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Dowiedz się więcej o wycieczce na Kilimandżaro.

Zdobywanie wierzchołków gór to cel wielu turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Pamiętnych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Podróżników wabią w głównej mierze sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, niesamowite widoki, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownej preparacji – z uwagi na dużą wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda sprawia, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny cechować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 8 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy także wyposażyć się w medykamenty przeciwko malarii. Przed rozkwitem choroby uchroni też właściwa profilaktyka – używanie środków odpędzających owady oraz nakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]