Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć większość tras trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Zdecydowanie są one porywające, aczkolwiek osoby, które chętnie praktykują ten typ sportu z czasem pragną poczuć jeszcze raz ekscytację płynącą z wypraw po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z marszrut w polskich górach, jeżeli można podziwiać zdumiewające widoki we włoskich Dolomitach?

Charakterystyka alpejskich Dolomitów

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się pokaźną ilością stromych turni, baszt skalnych i skalistych grani, które podczas dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najurokliwszych pasm górskich naszego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, że w 2009 roku trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują liczne urwiska, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj spadziste stoki, wyznaczono w nich też sporo prostych szlaków, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz także ciekawie zimowe miesiące

Początkujących miłośników trekkingu z pewnością zachwyci wyprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które są wyposażone w stalowe liny asekuracyjne. Plan ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, aby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu turystów bardzo wyczerpująca, lecz jej uczestnicy z pewnością jej zapamiętają ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimę, chodząc po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na grupę Dolomiti di Sesto czy szczyt Averau.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]