Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wycieczki w Himalaje? Nie wahaj się! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to mnóstwo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole zmagań doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Przyczyną komplikacji bywa również sama organizacja podróży – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]