Jak pozycjonować – nienaturalne linki przychodzące

Najistotniejszym powodem, przez który na witrynę online może zostać zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych poważnych sankcji?

Zaprzestań wykorzystywania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie przesadnej ilości odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą stronę internetową. Przekraczają one normy naturalnego linkowania opracowane przez koncern Google, bo manipulują pozycją adresu w wynikach wyszukiwania. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w postaci wpisów marketingowych przepełnionych wieloma odnośnikami. Występuje także proces wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem bana. Kiedy nieuczciwe metody zostaną odkryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się ze znacznym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, czasem aż o 40 stron.

Czy da się wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Nie zapominajmy, że jeśli na witrynę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle pracochłonny i nie daje całkowitego powodzenia. Jeśli pragniemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – wyślijmy zapytanie do doświadczonej agencji SEO. Specjaliści automatycznie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie prestiżowym firmom.