Zalety płytki elewacyjnej klinkierowej

Elewacja domu jest szalenie ważna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze – chroni konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś w dużej mierze wpływa na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by dobór materiału na elewację odpowiednio przeanalizować i postawić na najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu opłaca się na nią zdecydować?

Zalety klinkierowej płytki elewacyjnej

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Kolejna zaleta płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w ciężkich warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale się prezentują, a różnorodność oferowanych w sklepach wzorów pozwala dobrać właściwy model do wiekowych i nowoczesnych domów. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane obecnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

Na rynku dostępne są 2 rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wytwarzane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, wykorzystuje się zwykle w nowoczesnym budownictwie.