Z czego wykonuje się rękawice na motor?

Rękawice na motor zamówisz na www.legato-motocykle.pl.

Kupno rękawic na motor jest zazwyczaj najmniejszym wydatkiem na liście zakupów motocyklisty, jednakże ich właściwy dobór jest niezwykle istotny. Liczni znawcy twierdzą, że są one wręcz fundamentalną – obok, rzecz jasna, kasku – częścią motocyklowego ekwipunku. W czasie wypadku ludzie mimowolnie podpierają się dłońmi, toteż to one absorbują większość siły uderzenia. Rękawice na motor powinny więc ochraniać dłonie, ale także muszą zapewnić im optymalną swobodę ruchu w czasie jazdy. Ich dobór nie jest więc łatwym zadaniem. Na co trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak wybrać typ, który będzie adekwatny do panujących w tym momencie warunków?

Miejskie, sportowe, cross/enduro – typy rękawic motocyklowych

Wybierając rękawice na motor, należy pomyśleć uprzednio o tym, w jakich okolicznościach będziemy z nich korzystać. Istnieje kilka typów rękawic motocyklowych. Rękawice sportowe przystosowane są w głównej mierze do potrzeb kierowców kochających szybką jazdę. Jeżeli tymczasem preferujemy wolniejszy styl jazdy, powinniśmy zaopatrzyć się w rękawice miejskie bądź turystyczne (te drugie zostały zaprojektowane tak, by zapewnić wysoki komfort podczas długodystansowych podróży). Motocykliści praktykujący off-road, powinni natomiast postawić na rękawice crossowe, które przeznaczone są do nie za szybkiej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie zaleca się używać ich do poruszania się po asfalcie. Oprócz tego kompletnie osobny typ rękawic stanowią przeciwdeszczowe rękawice na motor, które zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo dłoni w trudnych warunkach pogodowych.

Rękawice na motor – zwróć uwagę na to, z czego są wykonane

Przy wyborze rękawic na motor trzeba obowiązkowo sprawdzić, z jakich materiałów są one uszyte. Rekomendujemy te uszyte ze skóry – zwłaszcza koziej, kangurzej lub bydlęcej, a także te wzmocnione kevlarem i innymi materiałami o wysokiej wytrzymałości. Zalecamy również wyposażyć się w przydatne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi między innymi wkładki, które umożliwią komfortową jazdę także w chłodniejsze miesiące.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]