Wytrzymałe pokrycia dachowe – blacha trapezowa

Dowiedz się, gdzie kupić blachy trapezowe dachowe.

Blachy trapezowe dachowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są tanie i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blacha trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Trapez na dach – niedroga a jednocześnie odporna blacha

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej układania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony też z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i prosty montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do kładzenia pokryć dachowych i może być znakomitą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrym stanie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką wytrzymałość na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być zastosowana blacha trapezowa?

Blacha trapezowa bardzo dobrze sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na budynkach z dachem o dużej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych względów nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie również perfekcyjnie prezentować się jako wykończenie hal magazynowych, garaży albo budynków gospodarczych. Blachy trapezowe dachowe dachową wypada zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że towar jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, np. rynny dachowe.

Kontakt z nami:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08