W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które chcą kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to też świetny sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, sypialni lub pokoju dziecka, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Dobrze dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde awangardowe wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoracyjną. Bogata kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.