Tablica magnetyczna – użyj jej w biurze lub w mieszkaniu

Tablice szkolne kojarzymy przeważnie z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy usiłowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż nadal są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są wypierane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Suchościeralne tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj na co dzień wykorzystywane w biurach, urzędach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Zaletą takich tablic jest w głównej mierze to, iż do pisania na nich używa się szybkoschnących markerów, które łatwo się wymazuje przy pomocy gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie pyli się, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku popularnych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość użycia magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest niezmiernie proste. Wystarczy regularnie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma też właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez lata. Jeśli planujemy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto rozważyć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do domu – jak ją zastosować?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Powieś ją w kuchni, a kiedy zauważysz, iż kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, płatki owsiane czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić weekendowy wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży też rodzicom, którzy chcą pomóc dziecku w nauce liter lub matematyki.