Środki do usuwania farby olejnej – czyści nawet chropoate powierzchnie

Jeśli chcesz zamówić środki do czyszczenia elewacji, koniecznie sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na ścianach budynków i murach bardzo przybrał na sile. Najczęściej przybierają one formę napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek zazwyczaj hasła te zawierają treści rasistowskie lub wulgarne. Nic więc dziwnego, że właściciele lub administratorzy budynków robią co w ich mocy, by usunąć je z murów. W tym celu przeważnie decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednakże jest dosyć kosztowne i pochłania sporo czasu. Alternatywą dla przemalowania może być użycie środka do mycia elewacji.

Jak działa środek do usuwania farby olejnej?

Działanie tychże środków opiera się na aktywnych czynnikach, które rozpuszczają komponenty najpopularniejszych farb – w szczególności różnego rodzaju żywice. Ich specyficzny skład sprawia, iż preparaty tego typu umożliwiają oczyszczanie nawet bardzo chropowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników (np. toluenu), które są szkodliwe dla ludzi i otoczenia. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na naniesieniu ich na fasadę obiektu – w tym celu trzeba skorzystać z wałka bądź dużego pędzla. Po około godzinie środek należy wypłukać wodą lub usunąć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji winny znajdować się pod ręką wszystkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, bo to przede wszystkim elewacje niestrzeżonych budynków są narażone na działania wandali. Niewielkie opakowanie środka okaże się przydatny również właścicielom domów jednorodzinnych, firm czy sklepów. Zakup środka do mycia elewacji to w obliczu konieczności pomalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do wykonania tej pracy.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]