Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Sprawdź, gdzie zamówić impregnaty do drewna na zewnątrz

Środki do ochrony drewna to produkty wykorzystywane zarówno do mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się konserwować nimi drewniane meble?

Środki do impregnacji drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody). Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Tymczasem preparaty używane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Starannie zestawione składniki zawarte w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest w wyższym stopniu odporna na eksploatację i zniszczenia. Warto jednak pamiętać, iż drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]