Opony do motocykli – stawiaj na jakość i właściwe dopasowanie

Chcesz kupić opony motocyklowe? Sprawdź https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocykla_Kola-i-opony-motocyklowe_Opony-motocyklowe-299.html.

Opony to niezaprzeczalnie jeden z kluczowych elementów motocyklu. Tylko one podczas jazdy stykają się z nawierzchnią drogi, w związku z tym to one w wysokim stopniu wpływają na osiągi, wygodę oraz bezpieczeństwo podróży. To silne powody ku temu, by ich dobór dobrze przemyśleć i nie starać się zaoszczędzić na zakupie taniego ogumienia. Na co zatem zwrócić uwagę, by mieć pewność, że wybieramy opony wysokiej jakości, a przy tym stosownie dobrane do typu motoru, rodzaju przemierzanych na co dzień szlaków oraz naszego stylu jazdy?

Opony do motocykli – trzymać się wskazówek producenta maszyny

Dla każdego modelu motocykla wskazany jest odpowiadający mu rozmiar kół, którego nie zaleca zmieniać. Wprawdzie w przypadku aut taka modyfikacja rozmiaru nieraz może okazać się uzasadniona, to jednak dla właścicieli motocykli na ogół kończy się pechowo. Wybierając opony motocyklowe musimy zatem precyzyjnie trzymać się wskazówek producenta motocykla, bo założenie źle dobranego ogumienia może bardzo silnie wpłynąć na sterowność i stabilność pojazdu w czasie jazdy.

Opony motocyklowe . Inne ważne cechy

Kupując opony do motocykli, trzeba uwzględnić także inne ich parametry, za pomocą których ściślej dopasujemy je do uprawianego stylu jazdy. Pod tym względem decydujący jest indeks prędkości – im jest wyższy, tym większą szybkość można osiągnąć na danym modelu opon. Niemałe znaczenie ma także indeks nośnościsygnalizujący, jakie maksymalne obciążenie zniesie wybrane ogumienie.

Do jakiej jazdy pasują diagonalne i radialne opony do motocykli?

Podczas kupna opon motocyklowych warto zwrócić uwagę także na kontur ich osnowy, na tak zwany karkas. Pod tym kątem odróżniamy dwa typy opon – diagonalne oraz radialne. Pierwsze z nich, ze względu na prostą konstrukcję oraz nadają się zwłaszcza do jazdy terenowej. Opony radialne zaś charakteryzuje większa sztywność i promieniste ułożenie osnowy, co czyni z nich trafny wybór do motocykli sportowych.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]