Odprowadzanie wody opadowej z dachu – systemy rynnowe

Jeśli chcesz kupić systemy rynnowe, koniecznie odwiedź ten adres.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć wyboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich elementów się składa?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu lub pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do ścieków.

Rynny metalowe, plastikowe czy PCV – które kupić?

W ofercie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z kilku surowców – m. in z metalu bądź plastiku. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania powinno się zatem skonsultować ze specjalistą.

Kontakt z nami:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08