Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Kup bagażnik bazowy na relingi na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Pakowność auta w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ ma opływową budowę. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem rowery, SUPy czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Kontakt z nami:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]