Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Tu znajdziesz płyn do dezynfekcji rąk

Na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk może znajdować się nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach rozprzestrzeniają się bakterie, pasożyty oraz wirusy, które wywołują groźne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Często używane jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przyrządzaniu dań z jajek, mleka czy mięsa (przede wszystkim drobiowego), bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają też postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do włączania łokciem.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]