Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Chcesz nabyć lonżę dla konia? Skieruj się tutaj

Lonża dla konia to akcesorium na co dzień wykorzystywane podczas nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakiego rodzaju lonże dla konia są obecne na rynku? Z czego są produkowane te akcesoria i gdzie warto je kupować?

Lonża dla konia – typy oraz jej wykorzystanie

Lonża jeździecka to właściwie długa lina, na ogół 5-8 metrowa, na której prowadzony jest koń podczas nauki jazdy i ćwiczenia umiejętności związanych z łapaniem strzemion, dosiadaniem, trzymaniem wodzy, a także utrzymywaniem równowagi w siodle. Koń prowadzony jest po zarysie koła, zaś lonża jest stosowana do kontroli zachowania zwierzęcia. Narzędzie to służy też zawodnikom woltyżerki oraz akrobatom cyrkowym do doskonalenia umiejętności i zabezpieczania przeprowadzanych trików. Lonża przydaje się oprócz tego przy hipoterapii. Z lonżę dla konia korzysta się też w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest wykorzystywana do ćwiczenia młodych zwierząt i zapewnienia im adekwatnej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – gdzie znaleźć akcesoria renomowanych marek?

Szeroki wachlarz przyrządów jeździeckich spotkasz w bogato wyposażonych sklepach internetowych, które sprzedają profesjonalny ekwipunek w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one lonże jeździeckie od znanych producentów – jak np. Jumptec, Waldhausen czy Imperial Riding. Szukasz lonży dla konia w czarnym, pomarańczowymalbo turkusowym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment artykułów, które spełnią oczekiwania nawet najwybredniejszych użytkowników. W sklepie oferowane są lonże wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, miękkiego materiału i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]