Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Kliknij tu, aby kupić listwy podłogowe

Z pozoru są mało znaczącym elementem, ale ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów i ochraniają dolną część ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający powód, by nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie komponuje się z eleganckimi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]