Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Potrzebujesz kontenera KP 7? Wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się dużą trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Kiedy należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady sypkie, niebezpieczne, płynne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która uniemożliwia rozbryzgiwanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą mocowania do zabezpieczenia ładunku.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą również być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do gromadzenia i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]