Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Więcej o kontenerach otwartych

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także zdemontowane elementy stolarki otworowej – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najbardziej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

W przypadku ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]