Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Tu kupisz sztylpy

Według wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach głównie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]