Kompatybilne kapsułki Tchibo Cafissimo i ich rodzaje

Tu znajdziesz kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo

Metoda parzenia kawa w kapsułkach została opracowana czterdzieści lat temu i pomału zdobywała sobie nowych sympatyków. Ten wygodny proces umożliwia przygotowanie kawy wysokiej jakości w nadzwyczaj nieskomplikowany sposób – należy dolać wodę do pojemnika w ekspresie, umieścić kapsułkę z kawą we wskazanym zasobniku i już po kilkunastu sekundach można rozkoszować się pobudzającą kawą.

Zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Istnieje parę systemów parzenia kawy w kapsułach. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych globalnie jest ten stworzony przez niemiecką firmę Tchibo. Kapsułki Tchibo Cafissimo mają inna formę niż pozostałe, co przez wymuszało na klientach zaopatrywanie się w kawę od jednego wytwórcy. Problem ten tyczył się wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnim czasie oferowanych jest w sklepach – także w Polsce – coraz więcej ich substytutów. Włoska firma Italian Coffee produkuje kapsułki do wielu systemów, w tym także zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta posiada linię kaw single origin, zwanych inaczej kawą speciality. Ziarna tych kaw cechują się tym, iż pochodzą z jednego zbioru, gatunku oraz uprawy. Smak takiej kawy jest charakterystyczny, ponieważ ma na niego wpływ wiele przeróżnych elementów, przykładowo konkretne warunki atmosferyczne, które panowały w roku wzrostu roślin. Mieszanie takich kaw z mlekiem czy dodatkami aromatyzującymi zagłusza ich unikatowe nuty smakowe. Na rynku kupimy zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Angoli (100% robusta), a także z Etiopii oraz Brazylii (100% arabika). W tych ziarnach mocno dostrzegalne są naturalne aromaty kwiatowe, kakaowe i czekoladowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo – aromatyczna co dnia

Urządzenia do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w domu, jak i w biurach czy hostelach. Cena kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wygórowana i na ogół mieści się w granicy 1,10-1,40 zł. Nietrudno wyliczyć, iż taka kawa jest kilka razy tańsza aniżeli podobny napój podawany w kafeteriach w galerii bądź na stołówkach w biurze. Rozsądne ceny i nowoczesny design urządzeń na kapsułki sprawiają, że z roku na rok częściej znajdują one miejsce w naszych kuchniach. Z ich pomocą będziemy radować się kubkiem takiej kawy przed wyjściem do pracy, a zarazem zaserwujemy koleżankom najlepszej jakości napój w czasie weekendowych spotkań, nie zamartwiania się o gigantyczne koszty. Jeśli zamierzamy kupić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo sprawdźmy zawsze czy są zgodne z posiadanym przez nas ekspresem.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]