Jakie rolety oferują sklepy internetowe

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, lecz również pozwala to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do mieszkania. Zazwyczaj do zakrywania okien korzystamy z firanek i zasłon, ale w ostatnich latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych czy okiennych. W większości z nich zakupimy również wszystkie niezbędne dodatki, czyli rozety, karnisze metalowe, wsporniki sufitowe i ścienne oraz kółka z żabkami. W jednym miejscu możemy złożyć pełen zestaw konieczny do założenia rolet. A to, które rolety wybierzemy, będzie zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niewielkich oknach, ale nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na takich roletach łatwo osiadają drobinki kurzu, gdyż wykonywane są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a także w łazience. Takie rolety mają naprzemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, żeby dobrze obliczyć rozmiar okien, ponieważ źle dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonalistom.