drukarka 3D, 3D drukarki

Jakie drukarki 3D oferuje CadXpert?

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej sprzedaży, pracują między innymi w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą wydatki na produkcję

Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło 3 dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i maszyny. Wyliczono, że używając drukarek 3D i drugich urządzeń Stratasys można nieomal o 90 procent zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne idee pracy specjalistów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i produktów, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, działające w autorskiej, nowatorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się intuicyjną obsługą i funkcjonalną budową. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można uzyskać tożsame makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko stosowane w przeróżnych sektorach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest solidny i precyzyjny, a w toku procesu drukowania nie pojawiają się zniekształcenia czy przesunięcia warstw.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]