Dlaczego nie warto oszczędzać na butach sportowych?

Szukasz butów sportowych? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Regularny jogging, trening na siłowni czy uczestnictwo w grach drużynowych są argumentem, aby właściwie zatroszczyć się o stopy. Tych czynności nie powinno się na dłuższą metę wykonywać w zwykłym obuwiu, toteż tak kluczowe jest noszenie butów sportowych.

Funkcja butów sportowych – nie tylko komfort w trakcie ćwiczeń

Gros z nas kojarzy buty sportowe zwłaszcza z fajną estetyką i wygodą ich użytkowania. Nie dostrzegamy ich specyficznych właściwości, jednak instynktowne odczuwamy, że stopy czują się w takim obuwiu dobrze. Właśnie dlatego buty sportowe notorycznie ubieramy też w pracy, zwłaszcza, jeśli jest to profesja, w którym codziennie chodzi się bądź stoi – zauważamy je na stopach lekarzy, pracowników magazynów i wykładowców. Tymczasem w przypadku sportowców zakładanie obuwia zaprojektowanego do uprawiania danego sportu pozwala im nie tylko uzyskiwać lepsze rezultaty, ale także uchronić się przed ewentualnymi urazami. Spody obuwia do tenisa są dostosowane do ślizgania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, obuwie do koszykówki chroni goleń oraz kostkę graczy od ewentualnych kontuzji w czasie wyskoków, korki piłkarskie gwarantują graczom przyczepność i pozwalają na momentalną zmianę kierunku biegu zarówno na trawie, jak i sztucznej nawierzchni stadionu, analogicznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia poruszanie się po drewnianym parkiecie. Obuwie sportowe jest tym samym lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Buty sportowe – dlaczego płacimy za nie więcej

Jeżeli dla praktykowanej przez nas dziedziny sportu produkuje się dedykowane obuwie, nie należy zastępować go zwykłymi adidasami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak bieganie w niewłaściwych butach z supermarketu może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie powinno się również oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższą cenę mają wpływ lata spędzone przez firmy nad obserwacją mechaniki konkretnego sportu oraz ulepszanie technologii produkcji takich butów. Buty noszące widoczne znamiona zużycia czy też uszkodzone, należy jak najszybciej zamienić na nowe, bo bez wątpienia nie spełnią one już swoich zadań, co również może doprowadzić do urazów w trakcie treningów.

Kontakt z nami:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]