Co umożliwia antena satelitarna?

Więcej o antenie satelitarnej

Większość z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania telewizor. Pomimo tego, że wybieramy coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący serial lub talk-show w telewizji. Aby odbiór programu był możliwy, konieczna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą obecnie kupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która bardzo często nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można w związku z tym odbierać nadal nadzwyczaj lubianą w naszym kraju telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporej części odbiorców z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można kilka typów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Obecnie na ogół użytkownicy stosują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny zrobione są tak, by nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej klasy antena satelitarna będzie mogła służyć długi okres czasu.

Co poza anteną satelitarną jest wymagane do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem niezbędnym do tego, żeby bez problemu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba także wyposażyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana w określonym miejscu. Konieczny jest również konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), kabel współosiowy oraz odbiornik satelitarny.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]