Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Jeśli chcesz zamówić shuttersy, koniecznie sprawdź skyshutters.pl.

Projektując wystrój pomieszczenia, rzadko poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy zasłony i firany, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi – wykorzystanie shuttersów

Najważniejszą cechą shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych poruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu mieszkańców. Wykonuje się je z drewna, z płyt pilśniowych, jak również PCV. Okiennice ozdobne shutters instaluje się przede wszystkim na oknach, niemniej jednak jednakowo dobrze sprawdzą się na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie spotyka się jeszcze sporadycznie, ale większość na pewno widziała je w telewizji lub w kinie, gdyż te okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w RPA i w Australii.

Ozdobne okiennice typu shutters nadają wnętrzom nadzwyczaj gustowny wygląd

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko doskonale wyglądają, lecz mają także praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować użycie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nadzwyczaj gustowny wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości posesji. Trzeba też uwydatnić, iż kąt lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania linek, co posiadacze psotnych zwierząt lub rodzice dzieci, które zerwać wystające linki, uznają zapewne za duży plus.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]