Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Znajdź kaski do jazdy konnej

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu sporą prędkość i wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można nabyć 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami, jak również pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]