Antena DVB T – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Potrzebujesz anteny DVB T? Wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W przeważającej większości domostw znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, należy zaopatrzyć się także w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sprzedaży znaleźć można siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni przyrządy niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się też wysoką wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zamontować. Warto wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na wiele czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]