Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Więcej na temat shuttersów w salonie na skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się zwykle z domami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Ale ten element osłony okna można wykorzystać także w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż modne obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, będą wypełniały podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Dlatego więc trzeba zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale równocześnie komfortowe. Swoboda wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła przenikającego do salonu, co umożliwia np. lekkie jego ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć film.

Shuttersy w sypialni – znakomita ochrona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja kontroli wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże z jeszcze innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie regulować temperaturę sypialni, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Ponadto okiennice typu shutters lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Osiada się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich utrzymanie jest bardzo łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecka.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]