Raport danych pozafinansowych – czy jest potrzebny?

Potrzebujesz sprawdzić, kto przygotowuje raport danych pozafinansowych? Koniecznie zajrzyj tutaj.

Raporty danych pozafinansowych są coraz częściej publikowane przez najróżniejsze firmy. Na ich stworzenie najchętniej stawiają wiodące marki – publiczne koncerny lub światowe holdingi, ale spotyka się je także w nieco mniejszych przedsiębiorstwach. Najpopularniejszym typem raportu danych pozafinansowych jest CSR, czyli raport odpowiedzialności społecznej. Z danych, jakie są w nim zawarte można dowiedzieć się na przykład jak rozkładają się proporcje kobiet i mężczyzn na kluczowych stanowiskach kierowniczych, jak ważna jest dla firmy troska o ekologię oraz w które kampanie społeczne lokuje środki. Dlaczego zatem warto opracować raport danych pozafinansowych? O czym pamiętać przy jego wydaniu, aby przyniósł spodziewane rezultaty?

Korzyści z przygotowania raportu danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych dobrze postawić przede wszystkim ze względu na postrzeganie korporacji. Wydając raport CSR kreujemy wizerunek marki odpowiedzialnej, co wpływa zarówno na zwiększenie liczby kontrahentów, jak i brak trudności z otrzymaniem późniejszych kredytów. Raport danych pozafinansowych także umożliwia zbudowanie związków z miejscowymi społecznościami oraz władzami, co będzie bardzo istotne dla wszystkich firm – zarówno lokalnych spółek, jak i międzynarodowych holdingów.

Wydanie raportu danych pozafinansowych

Opracowanie raportu danych pozafinansowych przyniesie oczekiwane rezultaty tylko wówczas, gdy jego dane opublikujemy w atrakcyjnej dla odbiorców formie. Z tego względu po przygotowaniu danych, dobrze powierzyć złożenie raportu sprawdzonej studiu graficznemu. Przez to potencjalni kontrahenci łatwo wyszukają wszystkie informacje, a to w dużym stopniu wpływa na ich opinie o firmie. Nie zapominajmy także, iż raport danych pozafinansowych jest elementem strategii kształtowania wizerunku firmy – powinien zatem nawiązywać do wydawanych przez nią materiałów promocyjnych.

Kontakt z nami:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]