Znaki BHP – gdzie się je wykorzystuje?

Jeśli potrzebujesz znaków BHP, koniecznie wejdź na www.poniedzialek.pl.

Na terenie naszego kraju obowiązują wyjątkowo precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń spada do minimum. Dzisiaj kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg prawidłowego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na różnego rodzaju budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, biurowce, jak a także przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są także instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami o charakterze medycznym, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma poprawne opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na różnorodnych maszynach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko stosowane są również w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Najczęściej jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można stosować nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie odczytać to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach pokrywane są także materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one zauważalne nawet po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Kontakt z nami:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]