Postaw na bezpieczeństwo – tabliczki informacyjne.

Jeśli potrzebujesz tabliczek informacyjnych, skieruj się na ten adres.

Tabliczki informacyjne spełniają niezwykle ważną funkcję w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz budynków. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, a budynki są bezpieczniejsze. Przekonajmy się więc w jakich miejscach możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które ulokowano na nieruchomościach, takich jak domy, zakłady przemysłowe, szkoły, biura. Sprawiają, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na murach bloków, gdyż bardzo często można je również dostrzec w pomieszczeniach. To ogromna podgrupa znaków, które najczęściej poprawiają bezpieczeństwo i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura lub pracownika w ogromnych budynkach – w urzędach przy wejściu widnieją tabliczki z nazwami referatów. Szukasz burmistrza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – aspekt bezpieczeństwa

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez odpowiednie ustawy, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Znakują drzwi awaryjne, wskazują strefy dla niepełnosprawnych, mówią o regułach korzystania z wind podczas ewakuacji. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, są też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych komponentów (takich jak PCV), niejednokrotnie świecą w ciemności, a ich montaż jest bardzo prosty.

Kontakt z nami:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]