Zajęcia muzyczne i inne kreatywne zajęcia dla dzieci

Dla najmłodszych zabawa to nie tylko uciecha – odpowiednio nakierowana może stymulować ich rozwój. Opiekuni, którzy chcą poszerzać umiejętności kognitywne swoich pociech, mogą partycypować ze swoimi dziećmi w zajęciach baby sensory.

Zajęcia baby sensory – rozwój zdolności ruchowych i kognitywnych niemowlęcia

Zajęcia sensoryczne to zajęcia dla dzieci nie starszych niż 13 miesięcy, a więc niemowląt. Okres ten jest szczególnie istotny dla malucha, albowiem zachodzi wówczas jego niezwykle gwałtowny rozwój fizyczny oraz umysłowy. W wyniku doznań sensorycznych w tkance mózgu niemowlęcia powstają w tym czasie miliony nowych połączeń. Dlatego trzeba zadbać o pokaźną liczbę interesujących wrażeń, wpływających pozytywnie na postępy malucha. Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych prowadzone są w dwóch przedziałach wiekowych – dla maluchów, które nie skończyły 6 miesięcy oraz tych w wieku od 7 do 13 miesiąca życia. Z uwagi na fakt, iż przeznaczone są dla niemowląt, trwają niecałe 60 minut, które dzielone są na fazy odpoczynku i zabawy. Podczas zajęć maluchy angażowane są w różne aktywności, które pobudzają ich rozwój psychiczny oraz umiejętności porozumiewania się i motoryczne.

Kreatywne zajęcia muzyczne rozwiną umiejętności poznawcze dzieci

Jednym z korzystnie wpływających na rozkwit dziecka bodźców jest dźwięk. Za pośrednictwem gry na różnych instrumentach, tak kilkuletnie, jak i małe dzieci, rozwijają wyobraźnię i zdolność rozumienia piękna, uczą się też pojęcia tempa. Styczność z muzyką w pierwszych miesiącach życia poprawia umiejętności poznawcze maluchów, co później nierzadko jest podstawą do łatwiejszego zrozumienia zasad matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to też ciekawa zabawa w towarzystwie rówieśników. Pod okiem wprawnego w pracy z najmłodsi instrumentalisty, dzieci nauczą się, iż dźwięki można tworzyć też przy użyciu różnych przedmiotów. W czasie zajęć z muzyką generowane są dźwięki na niskim pułapie głośności..