szkoła rysunku Kraków, nauka rysunku

Wybierasz się na ASP? Sprawdź kursy w szkole rysunku

Rysowanie może stać się sposobem na życie i wyrażeniem siebie, niemniej jednak także osoby, które nie wiążą z nim swoich artystycznych planów, mogą wynieść z niego znaczne korzyści. Udowodniono wszak, że nawet nieprofesjonalne rysowanie dobroczynnie wpływa na naszą psychikę oraz emocje. Pozwala się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest także istotnym elementem edukacji. Wielorakie korzyści płynące z rysowania powodują, że wielu z nas decyduje się na to, by poprawić swoje plastyczne kwalifikacje. Taką opcję dają nam lekcje rysunku prowadzone przez zawodowych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono odbiorców, do których kierowana jest oferta lekcji rysunku, jest wyjątkowo szerokie. Niektóre zajęcia przygotowywane są z myślą o dzieciach, dla których są okazją do kształtowania wrażliwości, umiejętności manualnych i wyobraźni. Dużo osób zaczynających naukę rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to przede wszystkim takich miast jak Poznań, Kraków, Katowice czy Wrocław. Nie brakuje też kursów kierowanych do początkujących – osób, które po prostu uwielbiają rysować i chciałyby robić to jeszcze lepiej, w pełni korzystając ze swoich możliwości.

Czego nauczy nas szkoła rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje dostosowane do potrzeb odbiorców o różnorodnych artystycznych zainteresowaniach. Wiele czasu poświęca się rysunkowi – to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj plastycznej działalności. Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się lekcje malarstwa. Nauka rysunku i malarstwa to oczywiście nie jedyne kursy, na jakie można się zdecydować. Dobre szkoły oferują też lekcje malarstwa cyfrowego (ang. digital painting) i rysunku architektonicznego.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]